+48 695 378 006 rezerwacje@luapartments.com
logo lu apartments oswiecim

PRZYJEDŹ

sprawdź, rozgość się, poznaj Oświęcim, poczuj się jak w domu

Historia Lu Apartments sięga 2016 roku, kiedy to zakupiliśmy stary dom w celu jego adaptacji pod apartamenty dla turystów odwiedzających nasze miasto i okolice. Ponieważ od początku mieliśmy jasną wizję tego, jak powinno wyglądać wnętrze, a przede wszystkim, jak powinni czuć się w urządzonej przestrzeni nasi goście, ukończenie remontu aż do momentu przekazania pierwszych kluczy trwało 1,5 roku.

Naszym celem było przede wszystkim stworzenie w Lu Apartments atmosfery zupełnie innej niż ta spotykana w hotelach, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego standardu wnętrz i obsługi. Jesteśmy firmą rodzinną, w której na sukces apartamentów pracują dwa pokolenia. Zdarza się i tak, że w trudniejszych okresach pomaga trzecie, najstarsze pokolenie – jeśli nie pomocą w zmianie pościeli, to pysznym obiadem dla reszty zespołu, która stara się nienagannie przygotować pokoje na przyjazd następnych gości. Nazwa apartamentów zaczerpnięta jest natomiast od imienia najmłodszej osoby w naszym rodzinnym „teamie” – Luizy, która dba o miłe przyjęcie naszych gości. Zapewne właśnie dlatego że rodzinne wartości są nam bliskie, stworzyliśmy miejsce z myślą nie tylko o podróżujących parach czy grupach przyjaciół, ale także z myślą o rodzinach z dziećmi. Szczególnie, że te coraz częściej zwiedzają nasze miasto, oraz korzystają z atrakcji niedaleko przecież zlokalizowanej Energylandii.

Podczas prac remontowych zadaliśmy sobie pytanie, jak my chcielibyśmy się czuć podczas takiego pobytu w Oświęcimiu. Doszliśmy do wniosku, że przestrzeń powinna tworzyć miejsce funkcjonalne, ale zarazem przytulne. Za wszelką cenę chcieliśmy uniknąć jednakowych, surowych i bezdusznych wnętrz, w których ludzie czują się obco. Zamiast tego postawiliśmy na wystrój z charakterem, w którym nocujący mogą poczuć się choć trochę jak u siebie w domu.

Pełen aneks kuchenny z wyposażeniem, łóżeczka dla dzieci, ogród z meblami – udogodnienia są przemyślane tak, aby to poczucie trwało przez cały pobyt. Uciec od monotonii hotelowych pokoi pozwoliło nam też pozostawienie pewnych elementów wnętrz zakupionego starego domu. W tym celu wykorzystaliśmy odświeżone piece kaflowe oraz odnowione stare drewniane drzwi, które prowadzą do każdego z apartamentów. Wzięliśmy pod uwagę również różnorodność gustów. Posiadamy cztery apartamenty, z których każdy wyróżnia się swoim indywidualnym stylem.

Najlepszą recenzją naszych apartamentów są reakcje gości. Do domu przy ul. Garbarskiej zawitali już ludzie nie tylko z Europy, ale i bardziej odległych zakątków, takich jak Korea Południowa czy Birma. Jedni z ostatnich gości, Holendrzy, podziękowali nam za stworzoną w tym miejscu atmosferę. Jak stwierdzili wspólne gotowanie, wylegiwanie się na słońcu w ogrodzie, wysoki standard i kameralny klimat sprawiły, że chcieli zostać na dłużej.

Takie miłe słowa zmobilizowały nas ostatnio do utworzenia księgi gości, w której każdy odwiedzający będzie mógł zostawić po sobie ślad. My z kolei mamy nadzieję, że naszymi wnętrzami, gościnnością i obsługą zostawimy w pamięci naszych gości ślad nie tylko po sobie, ale i po przyjaznym ich Oświęcimiu.

HISTORIA LU APARTMENTS

2017

Zakup domu na ul. Garbarskiej w Oświęcimiu w celu stworzenia komfortowych miejsc noclegowych dla turystów odwiedzających nasze miasto

2018

Przyjmujemy pierwszych gości – pytamy o wrażenia i sugestie, słuchamy odpowiedzi tak, by rozwijać się w przyszłości